Wykłady na Politechnice śląskiej w Gliwicach

25.11.2016 r. klasa II AM wysłuchała kilku wykładów na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Młodzież dowiedziała się jak „oddychają” budynki, czyli jak działa wentylacja i dlaczego nie zawsze można po prostu otworzyć okna. W ramach eksperymentu za pomocą dymu zostało zaprezentowane działanie wentylacji na auli, w której odbywały się wykłady. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się z jakimi problemami trzeba się zmierzyć projektując system wodociągowy w miastach.

W czasie zajęć zaprezentowano działanie pompy próżniowej Savery’ego. W ramach prezentacji były poruszone zagadnienia dotyczące niskiej emisji. W szczególności został pokazany wpływ rodzaju spalanego paliwa oraz organizacji procesu spalania na emisję zanieczyszczeń w kotłach małej mocy. Ostatnie zajęcia dotyczyły naśladowania przyrody w ochronie środowiska naturalnego. Młodzież miała okazję poznać procesy biotechnologiczne, które służą ochronie środowiska wodnego i w których myśl technologiczna doprowadziła do zintensyfikowania zjawisk znanych człowiekowi, w celu usunięcia CNP z zanieczyszczonej wody.

Obrazy newsów: politechnika_list_2016_1.jpg

Obrazy newsów: politechnika_list_2016_2.jpg

Obrazy newsów: politechnika_list_2016_4.jpg

Obrazy newsów: politechnika_list_2016_5.jpg

Obrazy newsów: politechnika_list_2016_6.jpg

Archiwa
%d bloggers like this: