ZSO 1 w Grecji

W dniach 16-23 września 50 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w 8-dniowej wycieczce do Grecji. Pilotem wycieczki był pan Janusz, który sprawnie przeprowadzał autokar przez kolejne kontrole graniczne i potrafił ciekawie i z humorem opowiadać o tym co było warto wiedzieć. Jako że była to impreza objazdowa, sporo czasu trzeba było spędzić w autokarze, ale dzięki temu udało się zobaczyć najciekawsze miejsca tego kraju.  Na północy, razem z przewodniczką, panią Anią, uczniowie zwiedzili stanowisko archeologiczne w Verginie (wraz z grobowcem Filipa II Macedońskiego)  a także spacerowali po Salonikach; w środkowej części kraju odwiedzili Meteory, zespół prawosławnych monasterów (klasztorów). Skarby antyku na Peloponezie pokazała pani Olimpia. Kulminacją wycieczki była wizyta na Akropolu, ale oprócz tego w programie znalazły się  ruiny antycznego Koryntu i Myken wraz z Grobem Agamemnona, teatr w Epidauros oraz krótki postój pod Termopilami, miejscem sławnej bitwy króla Leonidasa i jego Spartan. Oprócz tego uczniowie podziwiali arcydzieło XIX-wiecznej inżynierii, czyli Kanał Koryncki oraz mieli okazję   poczuć wakacyjnego ducha w kurortach Nafplio i Paralia a w Lutraki udało im się zanurzyć w Morzu Jońskim. Rzecz jasna, nie obyło się bez przygód i niespodzianek, ale mimo to ( a może właśnie dzięki temu) wycieczka na długo zostanie w pamięci jej uczestników.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: