Zaproszenie na wystawę uczniów LSP

 Serdecznie zapraszamy na wystawę uczniów naszego Liceum Sztuk Plastycznych pt. “Wizytówki Raciborza” w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. Wystawa będzie dostępna w terminie 28.03- 22.04.2022 r.  Ponadto wernisaż odbędzie się 04.04.2022 r. połączony będzie z wieczorem poezji autorskiej uczniów ZSO1 oraz seniorów zaprzyjaźnionych z TMZR (szczegóły na plakacie).

Nasze miasto to nasza wizytówka, to miejsce, gdzie się uczymy, pracujemy, odpoczywamy, tworzymy. Codziennie chodząc chodnikami miasta Racibórz, nie zwracamy uwagi na piękno otaczającego nas świata. Pędząc w natłoku myśli i obowiązków, zatracamy przyjemność zatrzymania się na chwilę i kontemplacji świata wokoło. Czasem też z przyzwyczajenia oglądanych obrazów umykają nam detale spotykanych miejsc.

       “Wizytówki Raciborza” to wystawa prezentująca prace uczniów ostatniej klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu. Uczniowie czwartej klasy LSP w ramach przedmiotu rysunku i malarstwa, realizując temat architektonicznego pejzażu, wybrali się na plener malarski ulicami miasta Racibórz. Najczęstszym wyborem miejskich osobliwości uczniów była kaplica zamkowa, kamienice, budynek archiwum, targ, baszta, budynek Urzędu Miasta.

Autorzy wystawy:
Maja Wacławczyk,                 Oliwia Lipczyńska,
Klaudia Pietrasz,                    Monika Łubik,
Julia Komarnicka,                 Katarzyna Piechnik,
Anita Mańczyk,                       Monika Siudmak,
Jakub Linczewski.

Prace zostały wykonane pod kierunkiem nauczyciela przedmiotu- Karoliny Lewosz.


Praca na plakacie: Monika Siudmak, projekt plakatu: Klaudia Pietrasz
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: