Konkurs "Nudna matematyka"

Obrazy newsów: nudna_matematyka.jpg 29 września na Wydziale Matematyki Uniwersytetu śląskiego w Katowicach odbył sińę pierwszy etap XXIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego “Nudna Matematyka”. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci i młodzieży, umiejńętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej, a także umiejńętności szukania nietypowych, pomysłowych i krótkich rozwiązań zadań matematycznych. Udział w nim wzińęli również nasi uczniowie, a do drugiego etapu zakwalifikował sińę Jacek Nitychoruk. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.
Obrazy newsów: nudna_matematyka.jpg 29 września na Wydziale Matematyki Uniwersytetu śląskiego w Katowicach odbył sińę pierwszy etap XXIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego “Nudna Matematyka”. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci i młodzieży, umiejńętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej, a także umiejńętności szukania nietypowych, pomysłowych i krótkich rozwiązań zadań matematycznych. 

Konkurs składa sińę z trzech etapów, i jest organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach oraz Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłośæ”. W konkursie wzińęło udział kilkaset uczniów od klasy 4 szkoły podstawowej do 1 klasy szkoły średniej ze szkół z całego województwa śląskiego.

Nasz Zespół Szkół w kategorii klas pierwszych gimnazjum reprezentowali Krzysztof Kryk, Aleksandra Wójcik oraz Paweł Gruszka z klasy 1G2, oraz w kategorii klas pierwszych liceum Jacek Nitychoruk z klasy IMJ. Jacek zakwalifikował sińę do drugiego etapu, który odbńędzie sińę w listopadzie w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: