Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZSO nr 1

Gra w szachy nie należy do łatwych. Wymaga opracowania strategii, które trzeba modyfikować na bieżąco, ciągłego podejmowania decyzji, a także systematyczności. Angażuje jednocześnie często przeciwstawne umiejętności intelektualne po to, żeby zaplanować zwycięską taktykę. Rozwija umysł i wyobraźnię, i być może właśnie dlatego, zdobywa coraz większe rzesze zwolenników wśród dzieci i młodzieży. Dowodem na to był Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZSO nr 1 w Raciborzu, który odbył się 28 maja 2024 roku w auli naszej szkoły, wzięło w nim udział 50 uczniów. Gościliśmy przedstawicieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 ,,Mechanik” oraz uczniów klas siódmych i ósmych ZSP nr 1 i ZSP nr 3 w Raciborzu. Na podium stanęli: I miejsce – Mateusz Doniec uczeń ZSO nr 1 w Raciborzu, II miejsce – Marek Grab uczeń ZSO nr 1 w Raciborzu, III miejsce – Bartosz Thomas uczeń II LO w Raciborzu. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom!!!
Dziękujemy także Panu Piotrowi Chrobakowi, prezesowi Klubu Szachowego ,,Silesia”, za wypożyczenie sprzętu do gry.

A. Rozłucka-Jankowska, K. Srokol

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: