Cyfrowe biblioteki

Biblioteka szkolna informuje, że uczniowie mogą w razie potrzeby korzystać z zasobów polskich bibliotek cyfrowych:

• lektury.gov.pl – w zasobach platformy znajdziemy obecnie 700 pozycji wybranych z listy lektur obowiązkowych programu podstawowego i rozszerzonego oraz lektur uzupełniających. Całość stanowi 32% z listy wszystkich lektur.
  • Wolne Lektury – darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji. To internetowa biblioteka prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska, w której znajdziesz utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.
  • polona.pl – polska biblioteka cyfrowa, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących.
  • staropolska.pl   – serwis naukowo-edukacyjny poświęcony dawnej literaturze polskiej.
  • literat.ug.edu.pl – wirtualna biblioteka literatury polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.