Bezpieczne Ferie 2019

Za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. Z tej okazji prezentujemy materiały przygotowane przez instytucje państwowe, dla których dbałość o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest priorytetem.

Dla Rodziców:

List Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Komendanta Głównego Policji dotyczący obowiązujących rozwiązań prawnych, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze”.

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że na stronie internetowej ministerstwa zamieszczone są rekomendacje dotyczące wyboru konkretnej formy wypoczynku oraz odnośniki do najważniejszych portali internetowych poświęconych zimowemu wypoczynkowi.

Z kolei na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku.

Warto zapoznać się też z Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku.

 

 

Poprzednie

Nastpęne

Archiwa
%d bloggers like this: