Stowarzyszenie

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół
I Liceum 
Ogólnokształcącego
im. Jana Kasprowicza w Raciborzu

Szanowni Absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza i Liceum Sztuk Plastycznych, czyli szkół w ZSO nr 1 w Raciborzu!

W naszej szkole od wielu lat funkcjonuje Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO, które wspiera działania „KASPROWICZA”, zabiega o jego promocję, troszczy się o podtrzymywanie tradycji i historii.
Do zadań stowarzyszenia należy upamiętnianie losów Absolwentów, promowanie ich osiągnięć. Dla naszych uczniów z kolei – z inicjatywy stowarzyszenia – organizowane są spotkania z Absolwentami, kursy, wystawy, odczyty, sympozja, seminaria… i inne wartościowe przedsięwzięcia, którymi wspierany jest rozwój licealistów. Najlepszy Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu, w każdym roku szkolnym, w dniu zakończenia nauki, otrzymuje prestiżową nagrodę Primus inter Pares ufundowaną przez stowarzyszenie.
Zachęcamy wszystkich Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 do zapisanie się do stowarzyszenia – link do deklaracji.

Zapraszamy do naszego grona! Razem możemy zrobić wielkie rzeczy: pomóc utalentowanym uczniom realizować swoje marzenia, ale także upamiętniać tych, którzy są z „Kasprowiczem” związani. Wspólnie twórzmy historię I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu, dobrze się przy tym bawiąc!

Siedziba Stowarzyszenia:

ul. Jana Kasprowicza 11
47 – 400 Racibórz

Można wpłacać składki na :

Kraj : 13 1050 1328 1000 0022 1887 4499

Zagranica : IBAN PL 13 1050 1328 1000 0022 1887 4499

KOMUNIKATY

Dzielił się chętnie bogactwem swego ducha oraz intelektu na wiele sposobów.”
ks. bp Jan Kopiec 

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. bp. dr. Gerarda Kusza, biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej i wieloletniego wykładowcy Wydziału Teologicznego w Opolu, absolwenta naszego liceum.

Msza żałobna i ceremonia pogrzebowa odbyły się 20 marca 2021 r.

Biogram ks. bp. Gerarda Kusza

https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/zmarl-biskup-gerard-kusz

Uroczystości pogrzebowe

https://gliwice.naszemiasto.pl/pogrzeb-biskupa-gerarda-kusza-w-gliwickiej-katedrze/ar/c1-8192445

https://gliwice.gosc.pl/doc/6780834.Sp-biskup-Gerard-Kusz-spoczal-w-swojej-rodzinnej-parafii-w

WYDARZENIA

Nasze kategorie

Nasze archiwalne artykuły