Miasto nad rzeką

 

Projekt “Miasto nad rzeką” jest realizowany wraz z budapesztańskim Gimnazjum Blanka Teleki.

W projekcie chcielibyśmy zwrócić uwagę na rolę rzeki, w Raciborzu – Odry, w Budapeszcie – Dunaju, w procesie kształtowania i rozwoju miast jako miejsca, w którym na co dzień mieszkamy, uczymy się, pracujemy, żyjemy. Rzeka stanie się inspiracją do międzynarodowych działań ekologicznych, etnograficznych, rekreacyjnych i kulturowych. Projekt będzie realizowany w języku angielskim.

 

W projekcie zaplanowano 2 mobilności uczniów i nauczycieli w okresie 15.05-15.11.2023 r.:

  • mobilność polskiej grupy 10 uczniów i 3 nauczycieli na Węgry w dniach 4-8.09.2023 r.
  • mobilność węgierskiej grupy 10 uczniów i 3 nauczycieli do Polski w dniach 18 – 22.09.2023 r.

Koordynatorem projektu jest Pani Małgorzata Sokołowska.

Projekt o wartości 10 000 euro zostanie sfinansowany z środków Funduszu Wyszehradzkiego V-4 Gen Mini Grants przy współudziale Powiatu Raciborskiego

Rekrutacja do projektu odbędzie się w dniach 10-19.05.2023 r. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o złożenie wymaganych dokumentów do sekretariatu szkoły w nieprzekraczalnym terminie 19.05.2023 r. oraz przesłanie zadania rekrutacyjnego przez Google Classroom, po uprzednim przyłączeniu się  do zajęć “Miasto nad rzeką” za pomocą kodu 7erm5ez.

Regulamin rekrutacji

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu