Debata przedwyborcza

W ZSO nr 1 w Raciborzu trwa kampania wyborcza na Przewodniczącą/ego Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie już 7 października. W ramach regulaminowej debaty przedwyborczej prezentujemy odpowiedzi kandydatów na jednakowy zestaw pytań. Kolejność kandydatów alfabetyczna.

Ines Hofrichter – kandydatka z klasy 2 Hp

1. Dlaczego zdecydowałaś się na kandydaturę na przewodniczącą SU?

Zdecydowałam się na kandydowanie, ponieważ mam dużo pomysłów, które mogą sprawić, że nasza szkoła stanie się lepsza. Chcę także mieć wpływ na to, aby codzienne życie w szkole nie było nudne i monotonne.

1. Czy czujesz się osobą na tyle odpowiedzialną, aby pełnić funkcje przewodniczącej SU?

Sądzę, że tak. W poprzedniej szkole pełniłam funkcję przewodniczącej SU kilka lat z rzędu i żadne zadanie nie było mi straszne.

1. Co wyróżnia Cię od innych kandydatów?

Jestem bardzo kreatywną osobą, która nie boi się przeszkód. Jestem otwarta na różne propozycje dotyczące działania samorządu. Nie straszne mi są słowa krytyki oraz uwagi skierowane w moją stronę, dzięki nim moja praca staje się efektywniejsza.

1. Czy jesteś wytrwały w dążeniu do realizacji celów postawionych przed przewodniczącą SU?

Tak jestem wytrwała w dążeniu do postawionych sobie celów. Przede wszystkim nie obiecuję rzeczy, których nie zdołam wykonać. Chcę, aby każdy z przedstawionych pomysłów wszedł w życie szkolne, dlatego są to rzeczy możliwe do zrealizowania.

1. Zaprezentuj swój pomysł na pracę SU na najbliższy rok.

Na najbliższy rok planuję:

1) Dni tematyczne np. Halloween, andrzejki, mikołajki, walentynki itp.,
2) Więcej akcji charytatywnych,
3) Konkursy międzyklasowe,
4) Skrzynka na pomysły uczniów,
5) Upiększenie naszego szkolnego ogrodu.

1. Czy pandemia jest w stanie przeszkodzić w realizacji twoich pomysłów? Jakie masz pomysły awaryjne w razie wdrożenia w ZSO nr 1 zdalnego nauczania?

Pandemia nie jest w stanie mi przeszkodzić w realizacji moich pomysłów. Gdyby jednak nasza szkoła przeszła na naukę zdalną, moje pomysły nie zostaną porzucone. Postaram się, aby zostały one wprowadzone jako akcje na portalach społecznościowych, w których udział będzie mógł wziąć każdy.

Amelia Mandera – kandydatka z klasy 2 Hp

1. Dlaczego zdecydowałaś się na kandydaturę na przewodniczącą SU?

Zdecydowałam się na kandydaturę, ponieważ w dalszym ciągu chciałabym kontynuować moją pracę w SU.

Wydaje mi się, że tak ponieważ jestem dobrze zorganizowana i zawsze można na mnie polegać.

1. Co wyróżnia Cię od innych kandydatów?

Moim zdaniem, każdy jest wyjątkowy i nie mi to oceniać.

Tak, zdecydowanie. Jeśli sobie coś postanowię to zazwyczaj robię wszystko aby to się udało.

Moim planem są m.in:
– różnego rodzaju akcje charytatywne,
– dni tematyczne,
– konkursy (nie tylko plastyczne),
– oraz podtrzymanie teraźniejszych tradycji szkoły.

Zdecydowanie nie. Myślę, że żyjemy w takich czasach, w których większość rzeczy jesteśmy w stanie zrobić przez internet. Mam kilka pomysłów takich jak np. konkursy czy projekty online. Jednak mam nadzieje, że nie będą one konieczne.

Michał Sobczak – kandydat z klasy 2 M

1. Dlaczego zdecydowałeś się na kandydaturę na przewodniczącego SU?

Ubiegam się o reelekcję na stanowisko przewodniczącego SU, ponieważ wierzę, że jestem w stanie wnieść wiele dobrego do społeczności uczniowskiej. Pragnę, aby uczniowie przychodzili do naszej szkoły jako do miejsca, w którym mogą rozwijać swoje pasje, oraz miło spędzać czas.

1. Czy czujesz się osobą na tyle odpowiedzialną, aby pełnić funkcje przewodniczącego SU?

Uważam się za osobę odpowiedzialną. Mam już doświadczenie na stanowisku przewodniczącego SU, więc wiem, że jestem w stanie sprostać rzuconym mi wyzwaniom.

1. Co wyróżnia Cię od innych kandydatów?

Wierzę, że każdy z kandydatów jest inny, ale z pewnością łączy nas troska o dobro szkoły. Zależy mi na owocnej współpracy ze wszystkimi członkami przyszłego zarządu.

1. Czy jesteś wytrwały w dążeniu do realizacji celów postawionych przed przewodniczącym SU?

Jestem osobą niezwykle ambitną. Nigdy nie porzucam wyznaczonych sobie celów. To po prostu nie leży w mojej naturze.

1. Zaprezentuj swój pomysł na pracę SU na najbliższy rok.

Z powodu epidemii będziemy musieli dostosować się do wszelkich restrykcji. Niemożliwe jest obecnie podanie dokładnego planu pracy nie wiedząc co nas czeka w trakcie trwania tego roku szkolnego. Jestem jednak pewien, że nie zabraknie tradycyjnych już wydarzeń, takich jak np. Mikołajki lub Walentynki.

Pandemia na pewno jest sporym ograniczeniem. Oczywistym jest, że podczas ewentualnej nauki zdalnej nie będziemy w stanie przeprowadzać wielu rozmaitych akcji (przynajmniej nie w takiej formie, w jakiej były dotychczas). Otwierają się nam z kolei drzwi na nowe wydarzenia, których do tej pory nie było, m.in. konkursy online.

Laura Wódka – kandydatka z klasy 2 LP

1. Dlaczego zdecydowałaś się na kandydaturę na przewodniczącą SU?

Sama od dawna zamierzałam się zgłosić, ale brakowało mi do tego pewności. Bliskie osoby nakłoniły mnie do kandydowania w wyborach, więc oto i jestem.

Osobiście, nie. Chciałabym zostać zastępcą przewodniczącego, bo uważam, że mam większe predyspozycje do tego stanowiska.

1. Co wyróżnia Cię od innych kandydatów?

Przede wszystkim to, że uczę się w Liceum Sztuk Plastycznych, co daje mi szerszy obraz szkoły.

Tak, myślę, że jestem bardzo wytrwała. Uparcie dążę do wyznaczonych celów i rzadko się poddaję.

1. Zaprezentuj swój pomysł na pracę SU na najbliższy rok.

Chciałabym, żeby to była wspólna praca. Kiedy zespół będzie zgrany, nie powinno być żadnych problemów, a przynajmniej nie takich nie do pokonania.

Jeżeli już o problemach mowa… Mam nadzieję, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca, ale nigdy nie wiadomo. W takim wypadku działalność SU zostanie przeniesiona do internetu, a my z każdym dniem będziemy starać się usprawniać naszą pracę w zdalnych warunkach. Nic nie jest niemożliwe.