Dzień Patrona I Liceum Ogólnokształcącego – Jana Kasprowicza

Obrazy newsów: dzien_patrona_2017.jpg Data 12 grudnia dla Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Raciborzu jest szczególnie ważna, gdyż właśnie wtedy obchodzimy święto Patrona Szkoły – Jana Kasprowicza.
W tym roku za akademię z okazji urodzin Kasprowicza odpowiedzialni byli uczniowie wszystkich klas pierwszych, którzy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zrealizowali projekty na temat życia i twórczości Autora Hymnów. Więcej w rozwinięciu newsa.
Film o Harendzie do obejrzenia tutaj

Tuż przed wyjazdem integracyjnym do Zakopanego klasy pierwsze LO otrzymały informacje, że w programie wycieczki przewidziano wizytę na Harendzie (muzeum Kasprowicza). Była to znakomita okazja na zebranie materiałów do tworzenia projektów.

Klasa I M otrzymała temat: Miłości Jana Kasprowicza,

z kolei klasa I BC – zajęła się zagadnieniem: Przyroda w twórczości Jana Kasprowicza,

zaś klasa I BM – zrealizowała projekt pt. Barwy i zapachy Harendy, a klasa I H sporządziła opracowanie dotyczące Raciborskich dni Jana Kasprowicza.

W poniedziałek, 12 grudnia 2016 roku, uroczystość rozpoczął pan dyrektor Wojciech Janiczko, składając kwiaty przed tablicą upamiętniającą Patrona I LO.

Obrazy newsów: dzien_patrona.jpg

Wydarzeniu towarzyszył Poczet Sztandarowy wraz z delegacją uczniów. Następnie w auli naszej szkoły zaprezentowano wyniki prac uczniowskich. Zebrani podziwiali prezentacje multimedialne oraz film o Harendzie. Występy uczniów, wzbogacone recytacją wierszy Kasprowicza na tle pięknej muzyki fortepianowej, zostały bardzo ciepło przyjęte przez społeczność szkolną.

Ten dzień stał się dla nas nie tylko okazją do uczczenia Patrona Szkoły, ale też interesującą lekcją języka polskiego.

Serdeczne podziękowania składam:

– całej klasie I BC i ich polonistce, pani Bogumile Jankowskiej. (W auli reprezentowali klasę: Wiktoria Atłachowicz, Wiktoria Piontek, Marysia Stugiewicz i Mikołaj Cembaluk),

– klasie I BM i również pani Jankowskiej, a szczególnie Gosi Kuźmicz, Wiktorii Waniek, Ani Walaszek oraz Laurze Szafarczyk,

– klasie I M i panu Wojciechowi Janiczce, (przedstawiciele w auli to: Kamila Krupa, Alicja Drabik, Natalia Bubon i Anna Groeger),

– przedstawicielom z klasy I H: Sarze Lopocz, Justynie Szymanowicz, Emilii Pytlowany, Nikolinie Posmyk, Natanielowi Wybrańcowi i Michałowi Zgrzendkowi,

– Pocztowi Sztandarowemu, czyli uczniom z klasy 3 humanistycznej – Żanecie Talik, Paulinie Dudzie i Pawłowi Czogalikowi za pełnienie warty przy tablicy z wizerunkiem Jana Kasprowicza,

– Weronice Krupie z klasy 2 MG za fotorelację z uroczystości (na Facebooku)

Dziękuję Wam za pomoc i zaangażowanie!

Grażyna Strózik