Dzień Ziemi

22 kwietnia, jak co roku, obchodzimy Dzień Ziemi. Zamknięcie w domach powoduje, że mamy ograniczony kontakt z naturą, ale to nie znaczy, że zapominamy o tym ważnym dniu. Może obecna sytuacja izolacji skłoni nas do większej refleksji nad znaczeniem środowiska naturalnego w naszym życiu. Kiedy już wyjdziemy cali i zdrowi z tej pandemii, może bardziej docenimy możliwość obcowania z przyrodą i zrewidujemy nasze życiowe potrzeby. Jak się dziś okazuje, potrafimy się obejść bez rzeczy, które kiedyś wydawały nam się niezbędne do życia. Oby nam się utrwaliło, że do szczęścia nie potrzebujemy aż tak wiele i nie musimy już tak bardzo eksploatować nadszarpniętego bogactwa naturalnego naszej planety.

W galerii zamieszczone zostały prace uczniów klas pierwszych, którzy w ramach lekcji plastyki oraz wiedzy o kulturze projektowali plakaty na wybrany przez siebie temat. Ćwiczenie to było uzupełnieniem lekcji o Polskiej Szkole Plakatu. Część uczniów wybrała temat związany z ochroną środowiska i właśnie ich prace prezentujemy z okazji Dnia Ziemi.

Nasza młodzież jest świadoma zagrożeń wynikających z destrukcyjnych działań człowieka. Poprzez plakaty uczniowie zachęcają do działań proekologicznych i pokazują, że w interesie nas wszystkich leży troska o środowisko naturalne, bo jesteśmy częścią tego globalnego ekosystemu i jeśli nie pójdziemy po rozum do głowy, to prędzej czy później doświadczymy skutków naszych lekkomyślnych wyborów życiowych.