Konkursy na Święto Liczb Niewymiernych

W piątek, 15 marca w naszej szkole obchodzone będzie Święto Liczb Niewymiernych pod hasłem: „E Π ta Φ um ENIGMAtyczne”.  W związku z tym ogłaszamy konkursy dla wszystkich uczniów naszej szkoły :

1. MATEMATYKA ZATRZYMANA W KADRZE – konkurs dla miłośników fotografii, którzy potrafią „złapać” matematykę w kadrze aparatu (praca indywidualna; zdjęcia mogą być wykonywane dowolnym aparatem fotograficznym, także telefonem komórkowym).
  2. „Utwór eΠcki” – konkurs na utwór literacki o liczbach niewymiernych.
  3. E jak Enigma – konkurs na prezentacje multimedialne dotyczące historii Enigmy i wkładu polskich matematyków w złamanie tego szyfru w czasie II wojny światowej.
  4. Konkurs na prezentacje multimedialne na temat C. Eschera i jego prac (zachęcamy do udziału zwłaszcza uczniów Liceum Plastycznego 😀 )
  5. MATEMATYKA JEST SŁODKA – konkurs na wypieki związane z liczbami niewymiernymi (praca indywidualna lub w grupach maksymalnie 3 osobowych).
  • Prace konkursowe (dot. konkursów 1 – 4) prosimy przesyłać do nauczycieli matematyki (adresy e- mailowe dostępne na stronie szkoły) najpóźniej do 11 marca 2019 r. (poniedziałek), do godz. 2359.
  • Słodkie wypieki prosimy dostarczyć do szkoły 15 marca przed godziną 800. Numer sali, do której należy dostarczyć wypieki, zostanie podany w terminie późniejszym.
  • Wyniki wszystkich konkursów zostaną ogłoszone 15 marca 2019 r.
  • Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody 😆 .

Szczegółowy program obchodów Święta Liczb Niewymiernych zostanie podany w późniejszym terminie.

Zespół  nauczycieli przedmiotów ścisłych ZSO nr 1 w Raciborzu