Piłkarska wiosna

W środę i czwartek (11 i 12.04), piłkarska wiosna zawitała w raciborskich szkołach ponadgimnazjalnych. Na boisku CKZiU nr 1 w Raciborzu, rozegrano turniej piłki nożnej chłopców, którego uczestnikami były reprezentacje  CKZiU nr 1, CKZiU nr 2, ZSO nr 1, II LO i ZSOMS. Z powodu małej ilości zespołów, turniej rozegrano najsprawiedliwszym systemem, czyli  “każdy z każdym”.

W pierwszym meczu nasi piłkarze pokonali gospodarzy turnieju CKZiU nr 1. Drugim naszym przeciwnikiem była drużyna II LO. Pomimo dobrej, pełnej zaangażowania gry, niestety przegraliśmy a Tomkowi Tieblerowi odnowiła się kontuzja, która wyeliminowała go z gry w drugim dniu zawodów. Jak się okazało, nie był to jedyny problem zdrowotny w naszym zespole. Z drobnymi urazami grało jeszcze trzech innych piłkarzy, bo czego nie robi się dla swojej szkoły! Pomimo poświęcenia przegraliśmy kolejny mecz z triumfatorem imprezy, drużyną ZSOMS. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z reprezentacją CKZiU nr 2 (Mechanikiem). Stawką było trzecie miejsce w turnieju. Po heroicznej walce z przeciwnikiem i własnymi słabościami, ulegliśmy różnicą jednej bramki. Wynik może mało imponujący, ale postawa na pewno godna uznania.

Szczególne podziękowania należą się uczniom, kończącym swoją przygodę ze szkolną piłką nożną. Są to: Maksymilian Frydrych, Kacper Lara, Mateusz Trzeciak, Szymon Tiebler, Denis Sobik i Krzysztof Urbanek. Życzymy Wam dalszych sukcesów (szczególnie w maju)!

Pełny skład reprezentacji: Maksymilian Frydrych, Kacper Lara, Mateusz Trzeciak, Szymon Tiebler, Denis Sobik, Krzysztof Urbanek, Tomasz Tiebler, Robert Kaszny i Bartosz Mrowiec.