Podsumowanie Roku Mieszka IV Laskonogiego

Obrazy newsów: rok_laskonogi.jpg W czwartek 26 listopada 2015 r. w domu książńęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu podsumowano  obchody Roku Mieszka IV Laskonogiego – ksińęcia raciborskiego i władcy Polski. W trakcie uroczystości rozstrzygnińęto powiatowy konkurs plastyczny na wizerunek przedstawiający Mieszka IV Laskonogiego oraz podsumowano konkurs historyczny. Wśród nagrodzonych są uczniowie ZSO nr 1. Szczegóły w rozwinińęciu newsa.

Wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu:

– w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano trzy nagrody równorzńędne, które otrzymały uczennice Liceum Plastycznego w Raciborzu:
Magdalena Jaskot, Katarzyna Słowiak i Dorota Maciaszek.
Wyróżnienia:
Kamila Kaleta – Liceum Plastyczne w Raciborzu
Anna Kłos – MDK w Raciborzu
Konrad Zdaniak – Liceum Plastyczne w Raciborzu

W konkursie historycznym zwycińęzcą został Sebastian Durlak z Gimnazjum nr 3 w Raciborzu, drugie miejsce zajął Bartłomiej Błaszczyk (G3 w Raciborzu), natomiast trzecie – Wiktoria Kopczyńska z Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi w Raciborzu. Wyróżnienia trafiły do rąk Martyny Alker (G3 w Raciborzu) oraz Michała Mroza (Gimnazjum z Kuźni Raciborskiej). Konkurs zorganizował Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.

Zdjńęcia z tej uroczystości autorstwa Gabrieli Habrom-Rokosz do obejrzenia na szkolnym Facebooku

W Galerii Zamkowej otwarto również wystawńę powarsztatową – malarsko-fotograficzną – na której zaprezentowano kilkanaście fotografii i obrazów malarskich autorstwa studentek kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Prace te inspirowane były scenami z sesji zdjńęciowej, która miała miejsce na terenie Parku Zamkowego i Zamku Piastowskiego z udziałem Aleksandry Rybińskiej i Wojciecha Chrubasika – uczniów klasy dyplomowej Liceum Plastycznego w roli pary książńęcej. W roli giermka wystąpiła Sara Lorenz z Liceum Plastycznego.