“Stop stereotypom – czuj się bezpiecznie”

5 czerwca 2018 r. uczniowie ZSO nr 1 w Raciborzu spotkali się z nauczycielką z Niemiec, panią Niną Diehl. Młodzież przedstawiła krótką prezentację na temat nauki i historii języka niemieckiego w naszej szkole na przestrzeni lat. Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat stereotypów, różnic i podobieństw kulturowych Polaków i Niemców. Nina Diehl opowiedziała o swoich obawach, wyobrażeniach i doświadczeniach związanych z pobytem oraz pracą zawodową w Polsce.

Owocem wizyty było też zaplanowanie międzyszkolnego spotkania uczniów i nauczycieli ze szkół w Opolu, Raciborzu, Gliwicach oraz Kędzierzynie – Koźlu, które realizują program DSD. Celem spotkania będzie wymiana doświadczeń i wzmocnienie kontaktów.