Rozgrywki badmintonistów

Badminton jest jedną z dyscyplin sportowych, objętych rozgrywkami organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy. Można zaryzykować stwierdzenie, że każdy z nas, w mniejszym lub większy stopniu, opanował podstawy tego sportu. Często zdarza się, że błędnie nazywamy tę dyscyplinę. Nie jest to bowiem „babington”, „kometka” czy „gra w paletki”. Kometka i gra w paletki to rekreacyjne formy ruchu. Natomiast to, co rozgrywane jest na poziomie zawodniczym, to badminton.

W piątek 15 marca reprezentanci ZSO nr 1 wzięli udział w drużynowym turnieju badmintona na szczeblu rejonowym. W kategoriach dziewcząt i chłopców rywalizowało po pięć drużyn szkolnych.

Obie nasze reprezentacje wyszły z grup eliminacyjnych i awansowały do półfinałów rozgrywek.

Ostatecznie dziewczęta, po dzielnej walce zajęły IV miejsce.

Chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze i po raz drugi z rzędu zajęli I miejsce w rejonie.

Oznacza to, że 25 marca br. zagrają w półfinale wojewódzkim Licealiady.

Reprezentowali nas:

• Hanna Dziadek, Nicole Król i Joanna Nowak;

• Jakub Jurecki, Jakub Krybus i Jakub Myśliwy.

Gratulujemy dziewczętom i chłopcom ich postawy i życzymy dalszych sukcesów!

P. Michalak